Blog

تهرانی‌ها سفرهای غیرضروری را کاهش دهند و حتما از ماسک استفاده کنند!

اخباردر ۱۶ تیر ۱۳۹۹

 معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران می‌گوید: رعایت فاصله اجتماعی طی برخی از ساعت‌ها در مترو و اتوبوس یا تعطیلی حمل‌ونقل عمومی امکان‌پذیر نیست و شهروندان با هدف مشارکت در مدیریت بیماری کووید ۱۹ باید سفرهای غیرضروری خود را کاهش دهند.

روز دوشنبه در بازدید از ایستگاه امام خمینی (ره) مترو تهران اعلام کرد: همه در شرایط سختی قرار دارند و با همراهی هم باید از این شرایط عبور کنیم.
وی درباره رعایت فاصله‌اجتماعی در اماکن تجمعی همچون مترو و اتوبوس گفت: از آنجایی که رعایت فاصله اجتماعی در مترو و اتوبوس «بی‌آرتی» طی بعضی از ساعت‌ها امکان‌پذیر نیست، پیشنهادی به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده‌ایم تا بعضی شغل‌ها شناور شود.

«هاشمی» درباره لغو طرح ترافیک نیز گفت: هیچ‌چیزی مهم‌تر از سلامت مردم نیست اما با لغو طرح ترافیک، نیازی که شهروندان می‌توانند در محله خود برطرف کنند، به مرکز شهر کشیده می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه برای لغو طرح ترافیک تابع شورای عالی ترافیک هستند، بیان کرد: با لغو طرح ترافیک حدود ۳۰ درصد به سفرهای مرکز شهر اضافه می‌شود.
«هاشمی» اظهار داشت: بعد از شروع مجدد فعالیت تمام مشاغل، تعداد مسافران مترو و اتوبوس در پایتخت بین پنج تا ۱۰ درصد افزایش یافت.
به گفته وی در بعضی از ساعت‌ها تعداد مسافران مترو و اتوبوس بین ۹ تا ۱۰ درصد و استفاده مردم از ماسک در مترو نیز نسبت به قبل ۲۰ درصد افزایش یافت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸ درصد مسافران مترو از ماسک استفاده می‌کنند، اظهار داشت: بر اساس آخرین وضعیتی که رییس‌جمهوری ابلاغ کرد، هیچ فردی بدون ماسک اجازه ورود به حمل‌ونقل عمومی را ندارد و سخت‌گیری‌ها در این زمینه با حضور عوامل اجرایی و پلیس بیشتر شده است.
به گزارش ایرنا معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با توجه به الزام استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده به بازدید از مترو رفت و در این بازدید مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و اتوبوسرانی نیز وی را همراهی کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *